![](/templates/yootheme/cache/07/EP_PIANO_LASER-5-070b531e.jpeg)
ΜΟΥΣΙΚΗ
Το Piano City Athens εντυπωσίασε μικρούς και μεγάλους στο The Ellinikon Experience Park και στο Golden Hall.
Όλα όσα έγιναν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε στο The Ellinikon Experience Park και το Golden Hall του ομίλου Lamda Development, που φιλοξένησε μοναδικές μουσικές εμπειρίες από το αγαπημένο μουσικό street festival
Το αγαπημένο φεστιβάλ πιάνου της πόλης μας, το Piano City Athens, πραγματοποιήθηκε για ακόμη μια χρονιά υπό την αιγίδα του Υπουργείου Τουρισμού, της Περιφέρειας Αττικής, του Δήμου Αθηναίων και του This Is Athens City Festival. Σε αυτό το πλαίσιο το The Ellinikon Experience Park και το Golden Hall του ομίλου Lamda Development, φιλοξένησαν εντυπωσιακά κονσέρτα πιάνου με δωρεάν είσοδο βάζοντας στον ρυθμό του μικρούς και μεγάλους.
«Piano & Hip Hop Show» στο The Ellinikon Experience Park
Το Σάββατο 18/05 και την Κυριακή 19/05, αγαπημένες μελωδίες πιάνου συνάντησαν την κουλτούρα του street dance στο The Ellinikon Experience Park. Ένα ανατρεπτικό μουσικοχορευτικό show με σολιστικούς αυτοσχεδιασμούς μοντέρνων κομματιών στο πιάνο, από τον ταλαντούχο πιανίστα Ηλία Καλούδη, με τη συνοδεία θεαματικών hip-hop χορογραφιών από την βραβευμένη εφηβική ομάδα χορού #DOSrs, που δημιουργήθηκαν από τη γνωστή χορογράφο Άννα Αθανασιάδη και τη χορεύτρια και δασκάλα χορού Ελένη Κυριακίδη.
«The Magic of Musicals» στο Golden Hall
Το Σάββατο 18 Μαΐου έφερε και δύο καταξιωμένους Έλληνες μουσικούς, τη σοπράνο Ντένια Λεβέντη και τον πιανίστα Σπύρος Παπαθεοδώρου, στο Golden Hall, όπου και ταξίδεψαν όλο το κοινό του αγαπημένου εμπορικού κέντρου με τις μελωδίες τους από το μουσικό θέατρο, ξεκινώντας από το Broadway, με στάσεις στο West End και το Hollywood. Οι ίδιοι έδωσαν μάλιστα έξι διαδοχικές παραστάσεις 30 λεπτών στο προαύλιο του Golden Hall και καταχειροκροτήθηκαν από μικρούς και μεγάλους.
«COSMOS Laser Show & Piano» στο The Ellinikon Experience Centre
Την Κυριακή 19 Μαΐου, ένα πρωτότυπο θέαμα που συνδύασε μελωδίες πιάνου και στοιχεία φωτός έκλεψε τις εντυπώσεις όσων είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το The Ellinikon Experience Centre, το μοναδικό Κέντρο Επισκεπτών που φιλοξενείται σε ένα από τα τρία υπόστεγα της Πολεμικής Αεροπορίας στο The Ellinikon Experience Park. Στις 21.00 το βράδυ, ο ουρανός έλαμψε με ένα φαντασμαγορικό show με laser, που έντυσε τις μοναδικές μελωδίες του καταξιωμένου καλλιτέχνη Victor, συνθέτοντας ένα οπτικοακουστικό υπερθέαμα ορατό από πολλά σημεία της Αθήνας και του Αττικού ουρανού.
Βρείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το The Ellinikon Experience Park και το Golden Hall στα επίσημα website και ακολουθείστε τα Social Media:
#TheEllinikon #ExperiencePark #todikomasparko
#Golden Hall #My Golden Hall #Shopping
SELECTIONS
- «Το να λες αυτό που νιώθεις είναι σαν να σκάβεις τον τάφο σου» Sinead O'Connor
- Ο Elon Musk παρουσιάζει ένα AI-generated fashion show με τα διασημότερα πολιτικά πρόσωπα και γίνεται talk of the Internet
- Το ολοκαίνουριο μακρύ καρέ της Έβελυν Καζαντζόγλου θα σε πείσει να κοντύνεις κι εσύ τα μαλλιά σου αυτό το καλοκαίρι
- Charlize Theron, Serena Williams, Rosalía και Zendaya κλέβουν τις εντυπώσεις στο party του LVMH για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού