![](/component/ajax/?p=image&src=%7B%22file%22%3A%22images%2Fimages_2018%2Ffashion%2Fjuly18%2Fcampaignpinko_stella_main_r.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221000%2C%2C%22%7D&hash=58150b9a)
FASHION NEWS
Tι κοινό έχουν μία «τίγρης», η Stella Maxwell και η πιο hip συλλογή ρούχων;
Την καμπάνια της PINKO φυσικά!
Stella Maxwell + PINKO. PINKO + Stella Maxwell. Όποια σειρά και αν επιλέξεις για τα δύο ονόματα, δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Σημασία έχει ένα: ότι όταν αυτά τα πιο ισχυρά ονόματα του χώρου της Μόδας, ενώνουν τις δυνάμεις τους, κάτι θαυμάσιο πρόκειται ν’ αντικρίσουμε. Τι… αντικρίζουμε σε αυτή την περίπτωση; Τη νέα καμπάνια της PINKO φυσικά!
Η καμπάνια της PINKO για την συλλογή, Φθινόπωρο-Χειμώνας 2018-2019, σηματοδοτεί την επιστροφή στις ρίζες του Ιταλικού brand και στην εικόνα που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του χαρακτήρα και του DNA της PINKO.
Η θηλυκή, αισθησιακή και ταυτόχρονα δυναμική γυναίκα PINKO είναι αποφασισμένη να ξεπεράσει οποιονδήποτε συμβιβασμό και λατρεύει να παίρνει ρίσκο σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής της, ακόμα και στο τι επιλέγει να φορέσει. Ως εκπρόσωπος αυτής της καμπάνιας, επελέγη το μοντέλο Stella Maxwell ως η τέλεια απεικόνιση της PINKO γυναίκας.
![campaignpinko_stella_01.jpg](http://www.allyou.gr/images/images_2018/fashion/july18/campaignpinko_stella_01.jpg)
Σε ένα minimal αλλά εντυπωσιακό set, η Stella Maxwell ποζάρει και παίζει με τον φακό της φωτογράφου Simone Falchetta. Με τη φυσική της χάρη και τον πηγαίο φεμινισμό που τη χαρακτηρίζει, αλληλοεπιδρά με τα props, δίνοντάς τους αβίαστα μια άλλη διάσταση σε κάθε λήψη.
Με ξανθά μαλλιά και μπλε μάτια που μαγνητίζουν, γεννήθηκε στο Βέλγιο από γονείς που κατάγονταν από τη Βόρεια Ιρλανδία, με τους οποίους μετακόμισε αρχικά στην Αυστραλία και έπειτα στη Νέα Ζηλανδία. Η ίδια είναι μοντέρνα και αποπνέει ένα κοσμοπολίτικο αέρα, όπως η συλλογή που αντιπροσωπεύει, η οποία είναι εμπνευσμένη από την τάση του new-vintage μέσα στο παιχνίδι των αντιθέσεων, των ανοιχτών χρωμάτων και των λαμπερών λεπτομερειών.
Η γυναίκα PINKO απολαμβάνει την προσοχή και η ατρόμητη στάση της ενισχύεται από τις στιλιστικές της επιλογές, είτε αυτές είναι ένα στενό δαντελένιο φόρεμα, είτε είναι μια street-sporty ολόσωμη φόρμα. Με αυτοπεποίθηση και αυτογνωσία, η γυναίκα PINKO παίρνει τον εαυτό όσο σοβαρά χρειάζεται: η ειρωνεία ξεχωρίζει σε όλα τα PINKO looks της νέας κολεξιόν, σαν ένα must-have αξεσουάρ που προσδίδει το πολυπόθητο wow-effect σε κάθε εμφάνιση.
![campaignpinko_stella_06.jpg](http://www.allyou.gr/images/images_2018/fashion/july18/campaignpinko_stella_06.jpg)
SELECTIONS
- Ο Elon Musk παρουσιάζει ένα AI-generated fashion show με τα διασημότερα πολιτικά πρόσωπα και γίνεται talk of the Internet
- Το ολοκαίνουριο μακρύ καρέ της Έβελυν Καζαντζόγλου θα σε πείσει να κοντύνεις κι εσύ τα μαλλιά σου αυτό το καλοκαίρι
- Charlize Theron, Serena Williams, Rosalía και Zendaya κλέβουν τις εντυπώσεις στο party του LVMH για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού
- 5 τρόποι για να ανακουφίσεις την επιδερμίδα σου μετά από ένα ηλιακό έγκαυμα