![](/templates/yootheme/cache/4f/taxiout-4f8da9e0.jpeg)
ΣΧΕΣΕΙΣ
Τι κάνεις όταν καθυστερείς (πολύ) στο πρώτο ραντεβού;
Ανυπομονείς να τον δεις αλλά οι δρόμοι δε σου κάνουν τη χάρη να είσαι στην ώρα σου.
Επιτέλους σου ζήτησε να βγείτε. Σκέφτηκες πολύ τι θα βάλεις στο πρώτο ραντεβού, καρδιοχτύπησες και έφυγες λογική ώρα από το σπίτι, ώστε να είσαι σωστή, στην ώρα σου. Όμως, ο δρόμος είχε άλλη άποψη. Βρίσκεσαι κολλημένη στα φανάρια και ο μόνος τρόπος να μην καθυστερήσεις το λιγότερο ένα εικοσάλεπτο, είναι να πάρεις ελικόπτερο. Τι κάνεις;
"Έχω κολλήσει στην κίνηση. Λυπάμαι. Σε παρακαλώ αν θέλεις παράγγειλε ένα ορεκτικό ή ένα ποτό. Είμαι ενθουσιασμένη που θα σε δω σύντομα!"
Κάτι τέτοιο είναι το καλύτερο που έχεις να πεις, ενημερώνοντας αμέσως τον ενδιαφερόμενο, σύμφωνα με όσα λέει η συγγραφέας και σύμβουλος σχέσεων Andrea Syrtash, στο Business Insider.
Προτείνει να ενημερώσεις το συντομότερο. Αν σε καθυστέρησαν πχ στη δουλεία, ζήτησε (από νωρίς) να πάει το ραντεβού λίγο αργότερα. Ναι, φυσικά οι πρώτες εντυπώσεις μετράνε αλλά είμαστε και άνθρωποι. Ζήτα συγγνώμη μόλις φτάσεις και καλή διασκέδαση!
SELECTIONS
- Ο Elon Musk παρουσιάζει ένα AI-generated fashion show με τα διασημότερα πολιτικά πρόσωπα και γίνεται talk of the Internet
- Το ολοκαίνουριο μακρύ καρέ της Έβελυν Καζαντζόγλου θα σε πείσει να κοντύνεις κι εσύ τα μαλλιά σου αυτό το καλοκαίρι
- Charlize Theron, Serena Williams, Rosalía και Zendaya κλέβουν τις εντυπώσεις στο party του LVMH για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού
- 5 τρόποι για να ανακουφίσεις την επιδερμίδα σου μετά από ένα ηλιακό έγκαυμα