ΜΟΔΑ
Χρόνια Πολλά Σάκη! Οι καλύτερες εμφανίσεις του απόλυτου Έλληνα σταρ στην σκηνή
Εμφανίσεις που μας έκαναν να φωνάξουμε «Σάκηηηηηηηηηηη!!!»
Εμφανίσεις που μας έκαναν να φωνάξουμε «Σάκηηηηηηηηηηη!!!»
Πρόσφατα βρέθηκα στον ιστορικό Φιλολογικό Σύλλογο «Παρνασσός», για μία prive χριστουγεννιάτικη συναυλία που διοργάνωσε η Apivita, με σκοπό την υποστήριξη του έργου των Συλλόγων Ελπίδα και Όραμα Ελπίδας και στην οποία θα βρισκόταν επί σκηνής, ο Σάκης Ρουβάς. Ήμουν αρκετά κουρασμένη εκείνη την ημέρα –μιας και στο γραφείο τις ημέρες των γιορτών έχει πάντα πάρα πολύ δουλειά.
Παρόλα αυτά, ντύθηκα, στολίστηκα και παρευρέθηκα στο εντυπωσιακό event του brand, στο οποίο ήδη γνωρίζαμε ότι θα δώσει μια αποκλειστική συναυλία ο Σάκης. Όταν ξεκίνησε η συναυλία, είπα στον εαυτό μου και στην συνάδελφο μου Αγγελική, ότι θα κάτσω για ένα-δύο τραγούδια και θα φύγω, μιας και ήμουν πολύ κουρασμένη. Έλα όμως, που η βραδιά εξελίχθηκε τελείως διαφορετικά απ’ότι που περίμενα.
Με το που βγήκε ο Σάκης (μας) στην σκηνή, τα πάντα άλλαξαν. Ένας τυφώνας ενέργειας σαν βόμβα «έσκασε» μπροστά μου, με το που πάτησε το πόδι του στην σκηνή ο απόλυτος Έλληνας σταρ. Δεν θα μιλήσω για το πόσο όμορφος είναι αυτός ο άνδρας –μην λέμε τα αυτονόητα-, αλλά χωρίς να τον γνωρίζω προσωπικά, ένιωσα μια ασφάλεια. Αλλά αυτό που μου έκανε περισσότερη εντύπωση (και που μου κάνει κάθε φορά που βλέπω τον Σάκη στην σκηνή), είναι αυτή η έμφυτη λάμψη που έχει, σαν άνθρωπος, σαν προσωπικότητα.
Τότε κατάλαβα αυτό που λένε για εκείνον, ότι «είναι γεννημένος σταρ». Δεν το έχουν πολλοί άνθρωποι αυτό (στην χώρα μας τουλάχιστον) και είναι ένα από τα πράγματα που τον κάνουν να ξεχωρίζει τελικά (ένα από τα πολλά απ’ όσο φαντάζομαι, μιας και όπως σου είπα, δεν τον γνωρίζω προσωπικά).
Το αποτέλεσμα της βραδιάς λοιπόν, ήταν το εξής: εγώ και όλοι οι υπόλοιποι καλεσμένοι του event, μέσα σε λίγα λεπτά, με κούραση ή χωρίς, να έχουμε σηκωθεί από τις καρέκλες μας και με όση δύναμη έχουμε μέσα μας, να τραγουδάμε τα γνωστά hits του τρομερού αυτού καλλιτέχνη.
Αποφάσισα λοιπόν, να αποδεχτώ το γεγονός, ότι είμαι πραγματική «Ρουβίτσα» και πλέον, δεν φοβάμαι να το κρύψω. Και για να στο αποδείξω ότι δεν φοβάμαι να το πω, σήμερα που ο Σάκης (μας), γίνεται ένα χρόνο μεγαλύτερος (ένα χρόνο ακόμη πιο κούκλος), θα κάνω ένα αφιέρωμα στον ίδιο και τις καλύτερες εμφανίσεις του, επί σκηνής.
Γιατί αν δεν είναι stylish ο Σάκης, τότε ποιος;
Απόλαυσέ τον παρακάτω!
![bestlooks_onstage_sakis_01.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_01.jpg)
Με φούστα Valentino στην σκηνή του Χάος το 1998
![bestlooks_onstage_sakis_02.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_02.jpg)
Ως άγγελος το 1999
![bestlooks_onstage_sakis_03.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_03.jpg)
Στην εκπομπή “Με αγάπη Άννα” το 1994, μαζί με την Άννα Βίσση
![bestlooks_onstage_sakis_04.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_04.jpg)
Στην Eurovision το 2004
![bestlooks_onstage_sakis_05.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_05.jpg)
Στα Mad Awards το 2013
![bestlooks_onstage_sakis_06.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_06.jpg)
Το 2014 σε συναυλία στην Καλαμάτα
![bestlooks_onstage_sakis_07.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_07.jpg)
Κατά την διάρκεια της περιοδείας “Ace of Hearts”
![bestlooks_onstage_sakis_08.jpg](http://www.allyou.gr/images/fashionstarstyle/january2018/bestlooks_onstage_sakis_08.jpg)
Στην prive συναυλία της Apivita το 2017
SELECTIONS
- Ο Elon Musk παρουσιάζει ένα AI-generated fashion show με τα διασημότερα πολιτικά πρόσωπα και γίνεται talk of the Internet
- Το ολοκαίνουριο μακρύ καρέ της Έβελυν Καζαντζόγλου θα σε πείσει να κοντύνεις κι εσύ τα μαλλιά σου αυτό το καλοκαίρι
- Charlize Theron, Serena Williams, Rosalía και Zendaya κλέβουν τις εντυπώσεις στο party του LVMH για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού
- 5 τρόποι για να ανακουφίσεις την επιδερμίδα σου μετά από ένα ηλιακό έγκαυμα